19 Вересня 2019

Добрі звички відновлюють слух

У соцмережах пройшов благодйний флешмоб #the.world.of.good заради допомоги молодій дівчині, котра втратила слух. Гасло флешмобу “Сформуй у собі звичку ставати кращим”.

Наші друзі – молоді дівчата Катерина Жуйко і Альона Зброцька вирішили допомогти Ірині Шолик зібрати кошти на кохлеарний імплант. Дівчата відкрили в Інстаграм сторінку доброго марафону.  Щодня вони пропонують різні завдання з фізичної активності та психологічні вправи, дають корисні поради з особистісного розвитку та здоров’я і закликають робити посильні пожертви для допомоги Ірині.

Ірині 24 роки. Кілька років тому вона почала стрімко втрачати слух на правому вусі. Але з цим Ірина скоро впоралася. З одним “робочим” вухом вона закінчила технікум, інститут і пішла працювати. На роботі ніхто й не здогадувався, що у дівчини проблеми зі слухом. 

А у липні 2018 року дівчина втратила здатність чути й другим вухом. Точної причини лікарі встановити не можуть. Патологія зору у Ірини проявилася відразу після народження. Ще в дитинстві вона перенесла кілька операцій на очах. А слух зник лише на 25-му році життя. Через це дівчині довелося піти з роботи і переїхати до мами в село.  

Результати обстеження в Інституті отоларингології дали надію. Ірині може допомогти кохлеарна імплантація. Але вартість системи на одне вухо складає 14600 євро. Для Ірини та її мами така сума захмарна, оскільки єдиний дохід сім’ї – пенсія по інвалідності в розмірі 1497 грн. Операцію потрібно зробити якомога швидше, тоді є шанс відновити здатність чути. 

До марафону приєднались десятки людей. За 14 днів флешмобу було зібрано 33052 грн. для Ірини.