05 Квітня 2020

Серце одне на двох

Завдання 3.2 Цілей тисячоліття в галузі сталого розвитку: покласти край смертності дітей до п’яти років, якщо цьому можна запобігти. Ми створюємо умови, щоб новонароджені та майбутні мами із вадами серця вчасно отримали якісну медичну допомогу під час пологів і народження.

В Україні рівень материнської і дитячої смертності (до 1 року) у 5,3 рази вище, ніж в Європі. Основною причиною є хвороби серця у вагітних і породіль.

Щороку у понад 2 тисячі жінок, які бажають народити, діагностують серцево-судинні патології, які загрожують життю майбутньої мами і ненародженого малка. І кількість виявлених патологій невпинно зростає на 1,5 % кожен рік.

У 75% випадків смерті жінок  і малюків можна запобігти, якщо їм під час пологів буде надаватись якісна медична допомога в стаціонарі.

Проект “Серце одне на двох” саме про таку допомогу. Наша задача, щоб вагітні жінки із вадами серця могли безпечно народити під наглядом кардіологів та акушерів, а малюки, у яких виявлено вади серця ще в утробі матері, без зволікання потрапили в руки кардіохірургів та акушерів одразу після народження.

Національний Інститут серцево-судинної хірургії імeні М. М. Амосова – єдина на сьогодні установа, де кардіохірурги та акушери разом допомагають жінкам підготуватись до пологів й безпечно народити.

Ми створюємо в Інституті Амосова спеціальні післяродові палати інтенсивної терапії для мам і новонароджених.

Аби не розлучати маму і малюка, в палатах будуть умови для спільного перебування, для догляду за ним, санітарно-гігієнічних процедур, обладнання для інтенсивної терапії і моніторингу стану обох пацієнтів. Важливо обладнати простір за підвищеними стандартами чистоти й безпеки, аби вберегти жінок і малюків від інфекцій.

Приєднуйтесь до нас, щоб зберегти ці тендітні життя!

Підтримати проект «Серце одна на двох» можна за посиланням https://bit.ly/2YTnwHq