18 Січня 2021

Серце одне на двох

Ми створюємо блок із палатами інтенсивної терапії, де мами, яким необхідна допомога кардіологів, та новонароджені малюки будуть разом. Спеціальні палати планується обладнати за сучасними стандартами чистоти й безпеки

У зв’язку з епідемією COVID-19 система охорони здоров’я та пацієнти медичних закладів стикнулися з великими ризиками.  Вагітні та новонароджені, у яких виявляють вади серця, мають подвійні ризики – серцево-судинні патології та зараження через послаблений імунітет. Ми плануємо створити спеціальні бокси за підвищеними стандартами очищення повітря і поверхонь для інтенсивної терапії матері та новонародженої дитини в Національному інституті серцево-судинної хірургії імeні М. М. Амосова.

Хвороби серця у вагітної жінки – це великий ризик для життя її та життя дитини.  Щороку близько двох тисяч майбутніх мам схильні до такого ризику, а хвороби серця досі посідали перше місце серед причин материнської смертності. Тому найчастіше жінкам радили відмовитись від пологів.

Сьогодні у Національному інституті серцево-судинної хірургії імeні М. М. Амосова приймають пологи у таких жінок і одночасно роблять операцію на серці. Їм надають медичну допомогу разом кардіологи, акушери-гінекологи, перинатолог.

Аби не допустити зараження мам і малюків коронавірусом, їм необхідно перебувати у безпечних післяопераційних приміщеннях.

Спеціальні палати спільного перебування матері і дитини планується обладнати за сучасними стандартами чистоти й безпеки: припливно-витяжною вентиляцією, клімат-контролем,  панелями для якісної дезинфекції, системою сповіщення персоналу, засобами для інтенсивної терапії, санітарно-гігієнічних процедур, усім необхідним для малюка, в т.ч. кувезом (якщо дитина народжується раніше терміну). Тут буде оглядова, санвузол.

Відео проекту https://is.gd/4hIaot