ЩО НОВЕНЬКОГО 

Вакцина проти раку


13.06.2019 Вакцина проти раку

Одним з експериментальних методів боротьби із злоякісними пухлинами є імунотерапія - використання власних імунних клітин пацієнта для знищення ракових клітин. 

Вчені проаналізували, наскільки ефективним є цей метод для лікування гліобластоми.

Гліобластома - злоякісна й одна з найбільш агресивних видів пухлин головного мозку. Вона становить 20% усіх внутрішньочерепних пухлин. Стандартне лікування - операція з подальшою хіміотерапією та променевою терапією здатна забезпечити пацієнтові 15-17 місяців життя після завершення лікування. 

Понад 15 років вчені всього світу шукають ефективний засіб проти цієї хвороби. 

У травні Thomas Jefferson University опублікував у журналі ScienceDaily результати новітніх досліджень в області лікування гліобластоми. Дослідження є найбільшим на сьогодні випробуванням спеціальної вакцини для пацієнтів зі смертельним діагнозом - рак мозку.

Дослідження тривало 12 років, у ньому взяли участь понад 500 людей у ​​всьому світі. 

Вакцину для імунотерапії виготовляють з власних пухлинних клітин пацієнта. Спочатку беруть ракові клітини, обробляють їх в лабораторії спеціальним рецептором, що розпізнає пухлинні клітини і атакує їх. Потім вакцину знову вводять пацієнту. Так вона спонукає імунну систему до боротьби із злоякісними клітинами. 

Під час дослідження імунотерапію застосовували в комбінації зі стандартною терапією протягом 23 місяців. 

Результати показали, що 30% учасників жили понад 40,5 місяців без рецидиву. Деякі пацієнти були живими і більше 7 років.

Попередній результат вказує на серйозний прорив в лікуванні гіобластоми. Однак, дослідження продовжуються. Нещодавно вчені повідомили про створення особливих наночасточок, здатних минути гематоенцефалічний бар'єр і доставити препарат прямо в пухлину. При цьому здорові клітини мозку порушені не будуть.

← повернутись до списку новин

Наш телефон:
+38 (044) 390 33 33
Наша адреса:
04070, Україна, м. Київ,
вул. Набережно-Хрещатицька, причал № 4,
ОКЦ "Дніпро-Плаза"
Ми в соцмережах:
© 2015-2020 "КРОНА"