ЩО НОВЕНЬКОГО 

Серце одне на двох


30.07.2019 Серце одне на двох

"Серце одне на двох". Так ми назвали наш новий проект - спеціалізовані палати інтенсивної терапії для спільного перебування мами і малюка у Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова. 

Є випадки, коли вагітність і пологи становлять значний ризик для життя жінки і дитини. Щороку близько двох тисяч майбутніх мам схильні до такого ризику через хвороби серця.  

Нещодавно у Національному інституті серцево-судинної хірургії імeні М. М. Амосова розпочали програму «Акушерська кардіологія і кардіохірургія». Тепер майбутнім мамам надають медичну допомогу разом кардіологи, акушери-гінекологи, перинатолог. Навіть під час вагітності жінкам успішно проводять хірургічні операції. Тут вони народжують малюків під супроводом мультидисциплінарної команди. 

"У команді працюють висококваліфіковані фахівці нашого інституту та Інституту акушерства і гінекології ім. Академіка К.Лукянової, - директор інституту, доктор медичних наук Василь Лазоришинець. - Вони разом в операційній і при народженні дітей, у яких виявили складні вади серця ще в утробі матері: акушери-гінекологи проводять кесарів розтин, займаються мамою, а дитині відразу кардіологи починають операцію. Багато малят, що народилися в нашому інституті, залишилися живі завдяки їм. На сьогодні в Інституті вже отримали допомогу понад 2,5 тисячі вагітних жінок. 54 з них були прооперовані й благополучно народили. Це важливо, щоб мама і щойно народжена дитина знаходились в одному просторі під наглядом фахівців". 

Саме для таких пацієнтів ми плануємо створити дві спеціалізовані палати, де мама та новонароджений малюк після операції будуть разом. Зараз поки що їм доводиться бути окремо - мамі у відділенні інтенсивної терапії, а дитині після народження в палатах з одним із родичів.

Спеціальні палати будуть обладнані системою очищення повітря і сповіщення персоналу, засобами для інтенсивної терапії, ліжечком для новонародженого (кувез, якщо малюк народиться передчасно). Тут буде оглядова і санвузол. 

Ми вже розпочали перший етап робіт, і підвели у блок медичні гази та електрику. 

Загалом на цей проект потрібно 1970500 грн. 

Допомогти нам можна за посиланням


Напрямок «акушерська кардіологія» виник відносно недавно. Вперше Європейська асоціація кардіологів у 2011 році розробила та прийняла протоколи лікування вагітних із патологіями серця. А у 2013 і в Україні в Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М. Амосова була створена перша мультидисциплінарна команда - кардіолог, кардіохірург, акушер-гінеколог, перинатології, що надає допомогу майбутнім мамам.

← повернутись до списку новин

Наш телефон:
+38 (044) 390 33 33
Наша адреса:
04070, Україна, м. Київ,
вул. Набережно-Хрещатицька, причал № 4,
ОКЦ "Дніпро-Плаза"
Ми в соцмережах:
© 2015-2020 "КРОНА"