05 Квітня 2020

Проект «Початок»

Ми змінюємо підходи щодо догляду і виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, надаємо підтримку для їх соціальної адаптації та розвитку.

Цей проект ми розпочали у 2007 році зі створення двох нових корпусів у Комарівській школі- інтернаті Чернігівської області. Кожен будинок облаштований на кшталт соціального гуртожитку і розрахований на прожавання до 35 дітей. Окремі кімнати на 3-4 дитини, у кожній кімнаті – санвузол, душова, місця для занять і розміщення власних речей. У своєму домі діти можуть самостійно приготувати собі сніданок або перекусити у кухні-їдальні. Є місце для прання, сушки і прасування речей. 

Потім ми допомогли зробити ремонт спортивного залу та спортмайданчику в Донецькій школі-інтернаті №1, ремонт дитячого будинку при Банченському монастирі Чернівецької області.

У 2010-му Фонд розпочав освітній проект з метою підготовки старшокласників інтернатів до випуску у самостійне життя. Проводилися тренінги з профорієнтації, мотиваційні зустрічі, педагоги допомагали дітям підготуватись до вступу у ВНЗ. А після випуску підтримували в період навчання, пошуку житла та влаштування на роботу.

Наступним етапом було створення навчально-виробничого майданчика на базі теплиці в Комарівській школі-інтернаті. Серед 110 вихованців інтернату майже всі сільські діти. Через рік-два їм доведеться робити вибір і самостійно впорядковувати своє життя. Більшість з них повернеться в рідне село.  

Під керівництвом наставника діти засвоюють основи фермерського господарства, дізнаються про технології вирощування тепличної продукції. Навчившись тут, вони зможуть організувати власне господарство з тепличкою. Окрім практики із вирощування рослин, діти можуть отримати консультації та поради щодо організації власного бізнесу, каже керівник програми Тетяна Запорозька