21 Жовтня 2022

Нові центрифуги для діагностики

Фонд “Крона” придбав і передав дві лабораторні центрифуги для експрес-аналізів у референс-лабораторію НДСЛ “Охматдит”

Обладнання встановлено і вже працює в реанімації та відділі експрес-діагностики референс-центру. Це лабораторні центрифуги Німецького виробництва 5702 R G з ротором та адаптерами для різної кількості та розміру пробірок. За їх допомоги зразки для аналізів швидко розділяються на фракції, і потім спеціалісти лабораторії відправляють їх на автоматичні аналізатори. Весь процес займає не більше 5 хвилин.

Наразі це вкрай важливо, адже, в умовах воєнної агресії РФ, до ОХМАТДИТ потрапляють діти і дорослі у вкрай важких станах.

Як театр починається з “вішака”, так лабораторія починається з центрифуги. Зазвичай всі дані аналізу крові ми отримуємо з сироватки або плазми. Якщо зразки не розділити на фракції, то і результату не буде, – каже завідувачка референс-лабораторії Вікторія Яновська

Нагадаємо, придбати це обладнання ми змогли завдяки стріму благодійного матчу з DotA2 на Twitch-каналі в липні цього року, який організували українська кіберспортивна команда NAVI Natus Vincere та кіберспортивний букмекер GG.BET . Тоді за три години глядачі задонатили півмільйона гривень. І це більше, ніж ми мали на меті. Тож, окрім моніторів пацієнта та аспіраторів у Запорізьку обласну лікарню, ми купили і ці дві центрифуги для Охматдиту.

Читайте: Благодійна акція STAND WITH UKRAINE by GG.BET & Krona