Пандемія COVID-19 виявила великі прогалини в забезпеченні доступу до послуг охорони здоров’я жінок і дітей із вразливих груп населення. Одним із величезних викликів стало убезпечити від коронавірусної інфекції пацієнтів групи ризику. Зокрема – вагітних і новонароджених, у яких виявляють серцево-судинні й легеневі патології. Через послаблений імунітет ця група підпадає під подвійний ризик зараження. І це на додаток до того, що ці патології займають перше місце серед причин дитячої і материнської смертності.
Щороку понад 2 тисячі жінок і 4 тисячі новонароджених мають такий ризик. І якщо жінці необхідно робити операцію на серці, а дитині час з’явитися на світ, їх не можна залишити на самоізоляції вдома, або покласти в спеціальну лікарню для COVID. Єдиною установою, де жінки й дитина можуть отримати кваліфіковану кардіологічно акушерську допомогу є Національний Інститут серцево-судинної хірургії імeні М. М. Амосова.
Пандемія висунула важливі задачі – убезпечити жінок і малюків від інфекцій всередині закладу через контакти з медперсоналом та іншими пацієнтами, не обмежуючи при цьому доступність до висококваліфікованої медичної допомоги. Саме тому ми маємо залучити більше людей і бізнесів, аби вберегти майбутніх мам і малюків від тяжких наслідків COVID – Олена Мацібох, Голова правління Фонду
Тож Фонд розпочав проект «Безпека медичних послуг і доступ до засобів боротьби із COVID-19 вагітним жінкам і новонародженим із вадами серця». Мета проекту – активізувати ресурси громади, щоб створити безпечні умови для лікування в стаціонарі вагітних і малюків з вадами серця.
Проект підтриманий ІСАР Єднання в межах конкурсу грантів “Дофінансування залучених ресурсів” за підтримки проєкту “Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні”