Новини

Вдихнути життя


10.10.2017 Вдихнути життя

Батьки називають його Никитьонок. Микитка Бадіков один з тисяч маленьких пацієнтів Центру дитячої кардіології і кардіохірургії МОЗ України.  Три роки тому молоді батьки дивились через скло реанімації на свого новонародженого малюка, якому щойно зробили операцію на серці. Дихати йому допомагав апарат штучної вентиляції легень, до нього тягнулась безліч якихось трубочок. І ось нарешті малюка перевели з реанімації. Майстерні руки лікарів зробили чудо – серденько б’ється і хоче жити, качати кров. Однак … Микитка хапає повітря і не може вдихнути! І знову назад, за скло реанімації, на штучне дихання. Ще одна спроба, дитина повертається в палату, тягне до мами ручки. Але знов дихати самостійно не може…

Не витримуючи важких тижнів очікування і власного безсилля допомогти малюкові, батьки вирішили зайняти себе якоюсь важливою справою. Вони дізнались, що в центрі вийшов з ладу фібробронхоскоп. Вони почали збирати кошти на новий апарат. Тоді вони ще й не підозрювали, що він знадобиться їх сину і врятує його. Зібрати великі кошти в часи нестабільної гривні було дуже тяжко. Але коли апарат таки привезли до лікарні, то саме він допоміг маленькому Микиті нарешті навчитись дихати і виписатись з лікарні.

Щороку в центрі дитячої кардіології проводять близько 1500 операцій дятям з вродженими вадами серця. За час, поки малюк знаходиться в реанімації на штучному диханні, його легені атрофуються та травмуються. Виявити, чому дитина не дихає й очистити дихальні шляхи можливо лише за допомогою спеціального приладу - фібробронхоскопа. Він схожий на крихітний ліхтарик діаметром не більше 3 мм з довгим хвостом. 

Зараз той придбаний батьками Никитьонка апарат зламався і життя дітей під загрозою. Знову малюки з врятованими серцями не можуть покинути реанімацію через його відсутність.

Ремонт фібробронхоскопа коштує 468 тисяч гривень. Разом з Українська біржа благодійності ми хочемо відновити прилад, який кожного дня може вдихнути життя якійсь дитині.

Ви можете допомогти пожертвами через наш сайт

або сайт УББ https://ubb.org.ua/uk/project/3441/ 

← повернутись до списку новин

Наш телефон:
+38 (044) 390 33 33
Наша адреса:
04070, Україна, м. Київ,
вул. Набережно-Хрещатицька, причал № 4,
ОКЦ "Дніпро-Плаза"
Ми в соцмережах:
© 2015-2018 "КРОНА"